Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pobożne życzenia polskich prawników na 2016 r.

30 grudnia 2015 | Rzecz o prawie | Aleksander Tobolewski
źródło: materiały prasowe

Całej władzy dedykuję modlitwę AA, która pasuje do wszystkich, a powinna być przez każdego odmawiana przynajmniej raz dziennie 
– pisze prawnik.

Koniec roku... Jedni zadowoleni, bo u władzy, drudzy rozczarowani, bo bez władzy, czyli normalka w roku wyborczym. W moich felietonach unikam spraw związanych z polityką. Ale polityka jest tak powiązana z prawem, że do końca uciec się od niej nie da. Przypomniała mi się prawda wypowiedziana przez Stanisława Jerzego Leca: „Ten, co wciąż depcze prawo, rzadko stoi mocno na nogach". Jak zatem podsumować polityków, którzy jeszcze w ogóle nie stanęli na nogach, a już depczą prawo?

Cokolwiek czynisz, czyń rozważnie...

Ilekroć w materiałach, które czytam, pojawia się nazwisko byłego czy obecnego ministra sprawiedliwości, czytam z wielką uwagą. Niestety, większość informacji dotyczy faktów dokonanych. Na przykład informacja: „Ziobro zlikwidował Komisję Kodyfikacyjną Prawa Cywilnego. Działała ponad 20 lat", wprawiła mnie w zdumienie. Nikt nie zapowiadał zlikwidowania Komisji, nie było tego w programie wyborczym, nie czytałem, nie słyszałem o żadnych konsultacjach – likwidujemy i już.

Moje obserwacje polskiego prawa i praworządności z Kanady siłą faktu bazują na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10332

Wydanie: 10332

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament