Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nieswobodna ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

14 stycznia 2016 | Prawo | Sławomir S. Adamczyk

Związek przepisów ustawy o swobodzie gospodarczej z procedurą ordynacji podatkowej i kodeksem postępowania administracyjnego czynią przepisy tej pierwszej co najmniej nieczytelnymi – uważa prawnik.

Istota problemu sprowadza się do iluzoryczności ograniczenia co do czasu trwania kontroli u przedsiębiorcy (art. 83 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej – usdg), z uwagi na liczne wyłączenia tej zasady (art. 83.2; 84; 84a; 84aa; 84ab; 84b usdg). Nie same jednak wyłączenia (ograniczenia) budzą wątpliwości, takie występują bowiem w różnych ustawach i w różnym zakresie, lecz sposób sformułowania przesłanek z art. 83 ust. 2 usdg. Odesłanie do innych aktów prawnych, np. do ustawy o ochronie konkurencji, czy też użycie terminów z innych ustaw, np. o środowisku naturalnym, należy uznać za nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10343

Wydanie: 10343

Spis treści
Zamów abonament