Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wakacje tam, gdzie bezpiecznie

14 stycznia 2016 | Ekonomia
W tym roku wzrośnie turystyczna atrakcyjność krajów Europy Zachodniej
źródło: Rzeczpospolita
W tym roku wzrośnie turystyczna atrakcyjność krajów Europy Zachodniej

Po Tunezji i Egipcie spada atrakcyjność Turcji. Teraz chcemy jechać do Hiszpanii i Bułgarii.

adam woźniak

Ten rok zaczął się dla branży turystycznej nie najlepiej. Nie dość, że ostatnie tygodnie przyniosły spadki sprzedaży, to jeszcze niedawny zamach w Stambule w dramatyczny sposób osłabił atrakcyjność Turcji. To kolejny z należących do najbardziej popularnych wśród polskich turystów kierunków, który lawinowo traci klientów. Słabo sprzedaje się Tunezja, szybują w dół wyniki sprzedaży wycieczek do Egiptu, teraz przyszła kolej na Turcję.

Według przedstawicieli branży doprowadzi to do zasadniczych zmian w wakacyjnych wyborach dużej części Polaków. – Wyjeżdżający będą szukać teraz miejsc bezpiecznych – twierdzi Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu Travelplanet.pl.

– Informacja, że terroryści w Turcji celowali w turystów, zapala w głowach czerwone światło. To będzie mieć bardzo głębokie konsekwencje – podkreśla prezes Neckermann Polska i zarazem szef Polskiego Związku Organizatorów Turystyki Krzysztof Piątek.

W naturalny sposób zwiększy się zainteresowanie kierunkami europejskimi. Jeszcze przed zamachem w Turcji mocno rosła popularność Hiszpanii i Portugalii, lawinowo zwiększyła się liczba chętnych na wyjazd do Bułgarii. Zarazem kraje Afryki Północnej znalazły się na drugim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10343

Wydanie: 10343

Spis treści
Zamów abonament