Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wykonawcy zadbają o etaty dla pracowników

14 stycznia 2016 | Prawo | Mateusz Rzemek

To urząd, szpital czy szkoła zdecydują, czy zapłacą za etaty, ale firmy startujące w przetargach będą mogły wymuszać na nich wyższe stawki za usługi.

Nowe rozwiązania z projektu nowelizacji prawa zamówień publicznych, jakie przyszłym tygodniu trafią do konsultacji społecznych i już 18 kwietnia 2016 r. wejdą w życie, zaskoczą ponad 36 tys. urzędów, samorządów, szkół, szpitali i innych instytucji publicznych zobowiązanych do stosowania tych przepisów.

Urząd zdecyduje, czy ma obowiązek

W myśl najnowszej propozycji Ministerstwa Rozwoju będą musiały więcej płacić za zamawiane usługi czy roboty budowlane, gdy okaże się, że personel wykonawcy powinien być zatrudniony na etatach. To zamawiający będzie więc decydował, czy warunki zatrudnienia przy wykonaniu zamówienia będą spełniały przesłanki z art. 22 kodeksu pracy. Ten przepis mówi, że każda praca świadczona w określonych godzinach, za ustalonym z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10343

Wydanie: 10343

Spis treści
Zamów abonament