Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jest energia i wiara w siebie

14 stycznia 2016 | Sport | Janusz Pindera
źródło: AFP

W nocy z soboty na niedzielę Artur Szpilka walczy w Nowym Jorku z Deontayem Wilderem 
o mistrzostwo świata WBC.

Korespondencja z Nowego Jorku

77 Front Street na Brooklynie. Obok słynny most łączący tę część Nowego Jorku z Manhattanem. Miejsce znane sympatykom boksu, tu od 1984 mieści się słynny Gleason's Gym. Trzeba tylko pokonać kilkadziesiąt stromych schodów, by się tam znaleźć. Tym razem nie musimy płacić 10 dolarów za wejście, dzień medialny przed walką ma swoje prawa. W Gleason's tłum ludzi, jedni normalnie trenują (85 USD za miesiąc), inni wypatrują głównych aktorów zbliżających się wydarzeń.

Po 115 latach walka o mistrzostwo świata wagi ciężkiej znów na Brooklynie, więc okazja jest wyjątkowa. Dla Polaków również, bo walczy Artur Szpilka z Deontayem Wilderem, a ponadto Maciej Sulęcki (średnia) i Adam Kownacki (ciężka), chłopak stąd, z Nowego Jorku.

Walka Szpilki z Wilderem kończyć będzie długą sobotnią noc, ale wcześniej Charles Martin (22 zwycięstwa, 20 KO i jeden remis) będzie się bić o pas IBF z Wiaczesławem Głazkowem (21-0-1, 13 KO). Ukrainiec pod koniec minionego roku pomagał Mariuszowi Wachowi w przygotowaniach do walki z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10343

Wydanie: 10343

Spis treści
Zamów abonament