Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zarządzanie majątkiem Skarbu Państwa po nowemu

14 stycznia 2016 | Ekonomia
Doceniane zarządy w spółkach Skarbu Państwa
źródło: Rzeczpospolita
Doceniane zarządy w spółkach Skarbu Państwa
Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa

Już w lutym powinny być znane pierwsze wyniki prac specjalnego zespołu doradczego MSP ds. reformy nadzoru właścicielskiego. Ministerstwo pracuje 
też nad nowym systemem wynagradzania 
w państwowych spółkach.

Choć najbardziej widocznym przejawem aktywności Ministerstwa Skarbu Państwa była w ostatnich tygodniach seria kadrowych roszad, w tym wymiana kilkunastu prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa, to – jak ustaliła „Rzeczpospolita" – w resorcie trwają też intensywne przygotowania do dużo głębszych zmian: całościowej reformy nadzoru właścicielskiego oraz zarządzania mieniem publicznym, tak by dostosować nadzór do nowej sytuacji, jaka nastąpi po zapowiedzianej w programie PiS likwidacji resortu skarbu.

Jeszcze w ub.r. zaczął prace powołany na początku grudnia przez ministra skarbu pięcioosobowy zespół doradczy, który ma przygotować analizę obecnych rozwiązań i międzynarodowych doświadczeń w tej dziedzinie oraz opracować nową koncepcję organizacji, jak również rozwiązań prawnych usprawniających zarządzanie mieniem państwowym i komunalnym.

Zmiana jakościowa

Na czele zespołu (złożonego głównie z podsekretarzy stanu w MSP) stanął Michał Czarnik, radca prawny i jeden z założycieli Stowarzyszenia Republikanie. Jak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10343

Wydanie: 10343

Spis treści
Zamów abonament