Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozwój technologii informatycznych i komunikacyjnych może liczyć na wsparcie

03 lutego 2016 | Dobra Firma | Michał Kołtuniak
Anna 
Misiołek, prezes zarządu 
Abbeys EDF Sp. z o.o. Sp. k.
źródło: materiały prasowe
Anna 
Misiołek, prezes zarządu 
Abbeys EDF Sp. z o.o. Sp. k.

Wprowadzanie nowoczesnych usług i procesów biznesowych wykorzystujących najnowsze technologie komputerowe lub cyfrowe mogą być elementem projektów inwestycyjnych. Właściwie we wszystkich regionach 
takie działania mają szanse dostać dofinansowanie.

Fundusze unijne, które są kierowane do firm, zarówno w programach krajowych, jak i regionalnych, mają różne szczegółowe przeznaczenie, ale jeden wspólny mianownik. Jest nim wspieranie rozwoju nowoczesnych (innowacyjnych) i konkurencyjnych firm. Z jednej strony poprzez wspieranie badań przemysłowych i prac rozwojowych, z drugiej poprzez wsparcie typowych prac inwestycyjnych pozwalających wykorzystywać nowe pomysły biznesowe, w tym oparte właśnie na wynikach takich badań.

Niewątpliwie jednym z elementów decydujących o skali rozwoju i sile danego przedsiębiorstwa jest tworzenie i wykorzystywanie we własnej działalności najnowszych rozwiązań w zakresie oprogramowania, automatyzacji pewnych procesów produkcyjnych lub usługowych, komunikacji na linii firma – firma oraz firma – konsument. Generalnie chodzi o wykorzystywanie nowoczesnych technologii informatyczno-komunikacyjnych. Działania, które miałyby prowadzić do wdrażania takich rozwiązań w firmie, będą zwykle mogły liczyć na unijne dofinansowanie. Czasem realizowane jako samodzielne projekty inwestycyjne, czasem jako części większych, kompleksowych projektów rozbudowy firmy lub dywersyfikacji jej działalności.

Inteligentne specjalizacje

Warto zauważyć, że działalność dotycząca automatyzacji, cyfryzacji czy informatyzacji w przedsiębiorstwach wpisuje się nawet w tzw. krajową...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10360

Wydanie: 10360

Spis treści
Zamów abonament