Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stara spółka, ale z nowymi klientami, skorzysta z ulgi na zakup kasy

22 lutego 2016 | Podatki | Monika Pogroszewska

Przedsiębiorca, który rozszerza swoją działalność o sprzedaż na rzecz osób fizycznych, ma prawo do odliczenia części wydatków na zakup urządzenia fiskalnego.

Prowadzę hurtownię wyrobów ceramicznych od 2012 r. Jestem podatnikiem VAT czynnym. Dotychczas nabywcami moich towarów były wyłącznie podmioty gospodarcze, też będące podatnikami VAT, na rzecz których wystawiałam faktury. Teraz zamierzam jednak sprzedawać towary również osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i niebędącym podatnikami. Będę zobowiązana do rejestrowania sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej. Czy w sytuacji, gdy po raz pierwszy kupię i zainstaluję kasę, będę mogła skorzystać z ulgi na jej zakup, nawet jeśli prowadzę działalność gospodarczą od kilku lat? Jakie warunki muszę spełnić? – pyta czytelniczka.

Tak.

Przedsiębiorca ma prawo do ulgi na zakup kas w związku z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10376

Wydanie: 10376

Spis treści
Zamów abonament