Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla naszych firm Polska to już za mało

22 lutego 2016 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Przybywa rodzimych przedsiębiorstw, które przejmują zagranicznych konkurentów.

katarzyna kucharczyk

Niskie stopy procentowe i atrakcyjne wyceny nakręcają rynek fuzji, a polskie firmy coraz częściej są stroną przejmującą, a nie przejmowaną.

– Rynek fuzji i przejęć globalizuje się od wielu lat, a polska gospodarka dorosła, aby być na nim pełnowartościowym graczem, a nie tylko odbiorcą kapitału – mówi Witold Hruzewicz, partner z firmy doradczej Azimutus.

Przoduje IT

Za granicą mocno rozpycha się spożywcza grupa Maspex. Na ubiegłorocznych zakupach w Rumunii na pewno nie poprzestanie. Dalsze akwizycje zapowiada również informatyczne Asseco Poland, które działa już na ponad 40 rynkach. Przejmują też spółki córki. Asseco SEE jeszcze w tym kwartale chce sfinalizować zakup serbskiego Chip Card, działającego w segmencie płatności.

To właśnie w usługach i nowych technologiach dzieje się najwięcej. Zagraniczne rynki podbijać chce nie tylko wspomniane Asseco, ale również wrocławska Indata. – Prowadzimy rozmowy z firmą niemiecką,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10376

Wydanie: 10376

Spis treści
Zamów abonament