Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uczelnie stymulują rozwój

22 lutego 2016 | Życie Rzeszowa i Podkarpacia | Robert Horbaczewski
Z pracą dla studentów jest coraz lepiej. Szczególnie jeśli chodzi o kierunki techniczne związane z przemysłem.
źródło: materiały prasowe
Z pracą dla studentów jest coraz lepiej. Szczególnie jeśli chodzi o kierunki techniczne związane z przemysłem.

Uniwersytet i Politechnika w Rzeszowie oferują 73 kierunki studiów. Absolwenci wyższych uczelni łatwiej znajdują pracę, również w regionie.

Młodych ludzi do studiowania w Rzeszowie zachęca coraz większy rynek pracy. Rzeszów to przede wszystkim praca dla inżynierów w prężnie rozwijającej się Dolinie Lotniczej skupiającej 130 podmiotów oraz dla informatyków w tutejszym klasterze IT, który zrzesza przeszło 60 firm. Coraz dynamiczniej rozwija się sektor outsourcingu i shared services. Swoje centra lokują tu międzynarodowe firmy, które pracowników rekrutują już na drugim roku studiów.

Absolwenci jak ambasadorzy

Rozwój uczelni wyższych to korzyści dla Rzeszowa, który dzięki temu zyskuje wykwalifikowaną kadrę dla biznesu, szczególnie dla branż strategicznych i inteligentnych specjalizacji regionu. Co ważne, już ok. 33,5 proc. siły roboczej w mieście legitymuje się wykształceniem wyższym.

– To także wzrost liczby mieszkańców, bo część młodych pozostaje po ukończeniu studiów. Absolwenci to naturalni ambasadorzy marki Rzeszowa po powrocie do swoich miast i krajów. To dzięki studentom Rzeszów ma wizerunek miasta dynamicznego i młodego – wylicza Kamil Czyż,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10376

Wydanie: 10376

Spis treści
Zamów abonament