Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brytyjczycy zaczynają się bać życia poza Unią

09 marca 2016 | Świat | Jędrzej Bielecki

Kampania Davida Camerona na rzecz pozostania kraju we Wspólnocie nabiera rozpędu. Jego główny oponent, burmistrz Londynu Boris Johnson, nie przekonuje.

Sondaże przeprowadzane przez internet zwykle przeszacowują liczbę zwolenników Brexitu, wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii.

Ale mimo to najnowszy z nich, agencji YouGov, pokazuje, że w ciągu dwóch tygodni szeregi entuzjastów pozostania kraju w Unii Europejskiej wzrosły z 46 do 52 procent, a przeciwników integracji spadły z 54 do 48 procent.

Inny sondaż, tym razem przeprowadzony przez telefon dla ośrodka ComRes, daje jeszcze większą przewagę zwolennikom pozostania kraju w Unii: 57 do 43 proc.

W ostatnich dniach kampania przed referendum przyspieszyła. Premier Cameron uzyskał na szczycie w Brukseli pewne ustępstwa, jeśli idzie o dopłaty socjalne dla imigrantów i inne warunki członkostwa kraju w Unii, i zaraz po powrocie wyznaczył na 23 czerwca termin głosowania.

– Dopiero od tego momentu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10390

Wydanie: 10390

Spis treści
Zamów abonament