Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska to dla nas jeden z najbardziej interesujących rynków

09 marca 2016 | Ekonomia
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa

JIM Samples | Byliśmy bardzo rozczarowani przegraną w konkursie 
na nowe kanały naziemnej telewizji, wciąż interesujemy się naziemną telewizją – mówi szef pionu międzynarodowego 
Scripps Networks Interactive, właściciela TVN.

Rz: Minął rok od ogłoszenia, że to Scripps Networks Interactive (SNI) kupi TVN. Jak przebiegł proces wykupu TVN? Wszystko było zgodne z oczekiwaniami czy po drodze czekały jakieś niespodzianki?

Trudno mi uwierzyć, że to już rok. Naprawdę szybko minął ten czas. Był fascynujący nie tylko ze względu na to, ile dowiedziałem się o polskiej kulturze i historii. Także cała branża przechodziła w tym czasie szybkie zmiany, nie tylko w Polsce, żeby nadążyć za zmianami zachowań widzów tradycyjnych kanałów, w tym tematycznych, a także rosnącą rolę naziemnej telewizji cyfrowej i projektów takich jak Player.pl. Od samego początku podkreślaliśmy, że bardzo podobał nam się sposób, w jaki TVN jest skonstruowany. To firma działająca kompleksowo: produkuje własne treści, które potem sprzedaje poprzez różne kanały dystrybucji. Na świecie nie ma wielu takich firm mediowych. Spora część pracy w minionym roku to praca wkładana w zrozumienie, jak tu wszystko działa i jak w najlepszy możliwy sposób możemy pomóc rozwijać te plany.

Wasza wstępna strategia dla TVN wymagała zmian w związku z przemianami na rynku czy też pasowała do tego, co tu zastaliście?

To bardziej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10390

Wydanie: 10390

Spis treści
Zamów abonament