Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Branża budowlana oczekuje rozsądnego wsparcia państwa

09 marca 2016 | Ekonomia
Sektor rozpędza się po czasach kryzysu
źródło: Rzeczpospolita
Sektor rozpędza się po czasach kryzysu

Polskie firmy chcą rozwiązań pozwalających im konkurować z zagranicznymi graczami, a nie przywilejów.

adam roguski

Polski rząd akcentuje potrzebę wspierania rodzimych firm. Resort skarbu mówi wprost o stworzeniu z podległych mu spółek holdingu realizującego ważne dla kraju projekty.

W najbliższych latach ruszą gigantyczne inwestycje infrastrukturalne współfinansowane z funduszy unijnych – głównie drogowe i kolejowe. Duże nakłady planowane są także w segmencie energetycznym i ochrony środowiska.

Pytanie, czy polityka rządu pójdzie w kierunku wspierania firm budowlanych z polskim kapitałem. Analitycy biorą to pod uwagę.

„Wsłuchując się w wypowiedzi polityków, uważamy, że rząd rozważa modyfikację modelu budowlanego w Polsce związaną ze wspieraniem lokalnych firm i polskiego kapitału. Taka zmiana mogłaby być potencjalnie zagrożeniem dla pozycji Budimeksu, który zgarnia z rynku około 25 proc. kontraktów infrastrukturalnych (drogowych – red.)" – czytamy w najnowszym raporcie DM PKO BP. Kontrolowany przez hiszpański Ferrovial Budimex to jeden z największych graczy na naszym rynku budowlanym (patrz wykres).

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10390

Wydanie: 10390

Spis treści
Zamów abonament