Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak rozliczyć nabycie usług doradztwa z USA

06 lutego 2017 | Podatki | Marcin Szymankiewicz

Miejscem świadczenia usług doradczych wykonywanych dla polskiej spółki przez oddelegowanego pracownika amerykańskiego kontrahenta jest terytorium Polski. Krajowa spółka powinna więc rozpoznać import usług.

- Spółka (podatnik VAT czynny) jest firmą produkcyjną. Zawarła z amerykańskim kontrahentem umowę o świadczenie na jej rzecz usług doradztwa w zakresie zarządzania produkcją i jakością. Usługa będzie wykonywana poprzez oddelegowanego pracownika amerykańskiego kontrahenta. Usługa ta ma na celu poprawę pozycji konkurencyjnej spółki, gdyż osoba oddelegowana jest wysokiej klasy specjalistą posiadającym znaczną wiedzę i umiejętności.

Wynagrodzenie amerykańskiego kontrahenta za świadczenie przedmiotowej usługi będzie obliczane jako ekwiwalent kosztów poniesionych przez kontrahenta związanych z zatrudnieniem pracownika, jak również wszelkich innych kosztów związanych z jego oddelegowaniem, w tym w szczególności:

-...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10668

Wydanie: 10668

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament