Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sonda: Jakimi bankami ziemi dysponują deweloperzy?

06 lutego 2017 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska

Mamy do czynienia z szaleństwem zakupów: ceny ziemi poszły w górę, a deweloperzy ustawiają się w kolejce.

Mateusz Juroszek, wiceprezes spółki Atal

Nasza firma posiada grunty, na których można uruchomić 31 inwestycji z 7–8 tys. lokali. To ok. 417,9 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań (PUM). Tereny pod nowe inwestycje mamy w siedmiu miastach, w których prowadzimy działalność, czyli w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Trójmieście.

Są to działki, które pozwalają na budowę wieloetapowych osiedli na ok. kilkaset mieszkań. Dokładnie śledzimy sytuację na rynku gruntów i poszukujemy okazji do zakupu ziemi w atrakcyjnych lokalizacjach. Obecność we wszystkich największych aglomeracjach pozwala nam na selektywną politykę zakupową.

Dzięki temu wzrost cen ziemi np. w Warszawie nie odbija się na wynikach spółki. Nie musimy uczestniczyć w wyścigu cenowym. Korzystamy z okazji. Skupiamy się na terenach, które gwarantują uzyskanie największej marży. To z reguły działki niedaleko centrów miast, dobrze z nimi skomunikowane. Zawsze szukamy terenów, które pozwalają wybudować bogato zagospodarowane osiedle. Ważny jest także dobry dojazd do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10668

Wydanie: 10668

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament