Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe mieszkanie tańsze niż używane?

06 lutego 2017 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska
Mieszkania w najlepszych lokalizacjach zawsze znajdą amatorów. W cenie są nowoczesne wnętrza. Nawet w starszych blokach.
źródło: Shutterstock
Mieszkania w najlepszych lokalizacjach zawsze znajdą amatorów. W cenie są nowoczesne wnętrza. Nawet w starszych blokach.

W centrum zdecydowanie droższe są mieszkania z rynku pierwotnego. Oddalając się od śródmieścia, tendencja zaczyna się odwracać.

W Warszawie w najlepszych śródmiejskich lokalizacjach dominują oferty mieszkań z rynku wtórnego, które pod względem cen nie ustępują ofertom deweloperów – zwraca uwagę Paweł Zeliaś, szef firmy SalonDomow.pl. – Miejsca z najlepszymi adresami są już zabudowane. Nowe mieszkania w takich lokalizacjach nie czekają długo na klientów – dodaje. I podkreśla, że mówimy tu o cenach niemieszczących się w limitach „MdM". – Tym samym rynek wtórny w centralnych dzielnicach nie odczuwa konkurencji deweloperów – podkreśla Paweł Zeliaś.

Chwyty specjalne

Szef SalonuDomow.pl przekonuje, że mieszkania w najlepszych lokalizacjach zawsze się obronią, bez względu na to, czy są nowe czy nie. – Niedobór działek pod zabudowę mieszkaniową w centrum miasta sprawia, że rynki – pierwotny i wtórny – się przenikają - twierdzi Zeliaś. – Klienci dokonują wyboru, kierując się sprecyzowanymi kryteriami. To lokalizacja, powierzchnia, układ pomieszczeń, widok z okien. Dobrze ma się także wielka płyta. Mieszkania na Powiślu, Śródmieściu, Mokotowie szybko znajdują...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10668

Wydanie: 10668

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament