Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniejsze sklepy toną w długach

06 lutego 2017 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Zadłużenie branży to już niemal 1 mld zł. Największe kłopoty z płynnością mają niewielkie placówki z alkoholem, elektroniką oraz warzywniaki. piotr mazurkiewicz

Do Rejestru Dłużników Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej z powodu zaległości trafiło niemal 20,2 tys. firm zajmujących się handlem detalicznym – wynika z danych, do których dotarła „Rzeczpospolita". Zgłoszono je z powodu zadłużenia u kontrahentów czy banków na kwotę co najmniej 500 zł i przeterminowanego na minimum 60 dni. Średnia wartość zadłużenia to ponad 49 tys. zł.

– Szczególnie trudno jest małym sklepom, gdzie rentowność sięga zaledwie 0,5–1 proc. – mówi Mariusz Hildebrand, wiceprezes BIG InfoMonitor.

Największe kłopoty z zadłużeniem mają sprzedawcy alkoholu – co dziesiąta firma ma na koncie nieuregulowane rachunki, faktury i raty kredytów. – Małe sklepy to główny kanał sprzedaży...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10668

Wydanie: 10668

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament