Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Muzyka jak rentgen duszy

06 lutego 2017 | Kultura | Marek Dusza
Anna Maria Jopek na przełomie marca  i kwietnia planuje trasę koncertową promującą płytę „Minione”  w 11 polskich miastach.
źródło: Universal Music Polska
Anna Maria Jopek na przełomie marca i kwietnia planuje trasę koncertową promującą płytę „Minione” w 11 polskich miastach.

Piosenkarka Anna Maria Jopek opowiada Markowi Duszy o nowej płycie i współpracy z pianistą Gonzalo Rubalcabą.

"Rzeczpospolita": Jakie miejsce album „Minione" zajmuje na pani drodze artystycznej, jakie oczekiwania spełnia?

Anna Maria Jopek: Moje muzyczne doświadczenia ostatnich lat – od pracy w Szkocji z teatrem Pieśń Kozła Grzegorza Brala przez monodram wokalny reżysera Leszka Mądzika po granie muzyki góralskiej z Branfordem Marsalisem – pozornie nie składają się w programowe trzymanie stałego kursu. Dla moich słuchaczy były to artystyczne działania tak skrajnie różne, że aż czasem szokujące. A jednak w tym szaleństwie jest metoda. Nie tylko doświadczania niezwykłych ludzi o dalekich od mojej estetykach, przez co mocniej konstytuowałam swoją osobistą ekspresję i frazę, lec przede wszystkim poszukiwania czegoś więcej, co trudno nazwać. Nazwałabym cały ten okres ćwiczeniem obecności poprzez muzykę. Ćwiczeniem skupienia jaźni, słuchania, dostrzegania, bycia. Album „Minione" jest kolejnym etapem. Koncept wymyśliłam lata temu, nieprzypadkowo zrealizowałam dopiero dziś. Ta muzyka wymagała ode mnie pewnej dorosłości. Czy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10668

Wydanie: 10668

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament