Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podsumujmy rok dobrej zmiany

06 lutego 2017 | Ekonomia
autor zdjęcia: Darek Golik
źródło: Fotorzepa

Jan Czekaj W ubiegłym roku, po raz pierwszy od naszego wejścia do Unii, różnica pomiędzy wielkością PKB na mieszkańca UE i Polski praktycznie się nie zmniejszyła.

Rządząca obecnie koalicja szła do wyborów z hasłem „Polska w ruinie", stanowiącym syntetyczną ocenę stanu polskiej gospodarki po ćwierćwieczu przemian. Z kolei hasło „dobra zmiana" stanowiło zapowiedź pozytywnych zmian ekonomicznych i społecznych, które miały prowadzić do radykalnej poprawy sytuacji gospodarczej Polski oraz poziomu życia obywateli.

Główny Urząd Statystyczny opublikował właśnie najważniejszy wskaźnik zawierający syntetyczną ocenę stanu gospodarki, a mianowicie dane o wzroście PKB w roku 2016, a więc pierwszym roku, w którym pełnię władzy sprawowało Prawo i Sprawiedliwość. Mając to na uwadze, można zatem stwierdzić, że zarówno osiągnięcia polskiej gospodarki w minionym roku, jak i jej niepowodzenia trzeba w całości przypisać rządzącej obecnie ekipie, która, jak żadna inna dotąd, sprawuje samodzielną i niepodzielną władzę.

Ponieważ rządząca ekipa zapowiadała przeprowadzenie radykalnych zmian w gospodarce, mających na celu zdecydowaną poprawę sytuacji gospodarczej, warto się zastanowić, czy w minionym roku w polskiej gospodarce zaszły takie zmiany, które pozwalałyby stwierdzić, że program rządu jest skutecznie realizowany i przynosi oczekiwane rezultaty.

Diagnoza Morawieckiego

Formułowane w kampanii wyborczej hasła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10668

Wydanie: 10668

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament