Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zagraj, żeby być lepszym liderem

06 lutego 2017 | Dobra Firma
Gry są coraz popularniejszym narzędziem szkoleniowym.
źródło: Shutterstock
Gry są coraz popularniejszym narzędziem szkoleniowym.

Gry szkoleniowe kojarzą się z wyjazdami integracyjnymi i zwykłą zabawą. Prawdziwe umiejętności zdobywa się w życiu. Tymczasem większość kompetencji miękkich najskuteczniej szlifują gracze.

Na zlecenie IBM dwóch badaczy, Byron Reeves z Uniwersytetu Stanforda i J. Leighton Read, zrealizowali pozornie szalony pomysł na rekrutację liderów. Postanowili poszukać talentów w wirtualnym świecie gier „World of Warcraft" i „Ultima Online", opartych na systemie MMORPG (massively multiplayer online role-playing game). Pozwalają one wielu graczom online wcielać się w stworzone przez siebie postacie, wchodzić w interakcje, przyjmować różne role w grupach i realizować wspólnie zadania. Wyniki opublikowano na łamach „Harvard Business Review" w artykule „Wirtualny świat, prawdziwi liderzy". Połowa graczy potwierdziła, że ich umiejętności przywódcze wzrosły dzięki praktykowaniu ich w grze, a 75 proc. twierdziło, że metody i mechanizmy stosowane...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10668

Wydanie: 10668

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament