Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za dobry pomysł pracodawca dopłaca

06 lutego 2017 | Prawo | Marek Domagalski

Oryginalny pakiet ubezpieczeniowy dający korzyści firmie może stanowić utwór, za który twórcy należy się wynagrodzenie – uznał Sąd Najwyższy.

Zakres prac, jakie mogą być zaliczane do utworów, jest szeroki i obejmuje także wykonania sprawiające wrażenie rutynowych. Tak wynika z piątkowego wyroku Sądu Najwyższego. Dla firm wykorzystujących takie prace bez pozwolenia oznacza to, że powinny za nie płacić bądź liczyć się z podwójną zapłatą.

Połączył polisy

Leszek C., inżynier konstruktor z wykształcenia, agent ubezpieczeniowy, w 1999 r. złożył towarzystwu ubezpieczeniowemu, na rzecz którego pracował, propozycję sprzedaży ubezpieczeń w formie wymyślonego przez niego pakietu obejmującego OC i AC komunikacyjne oraz kompleksowe ubezpieczenie mieszkań. Po aprobacie dyrektora oddziału w Szczecinie opracował pakiet, który zaczęto sprzedawać na początku 2010 r. Pakiet zwiększył istotnie liczbę klientów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10668

Wydanie: 10668

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament