Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Branża leśno-drzewna i meblarska mogą liczyć na dotacje

01 marca 2017 | Dobra Firma

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomiło kolejny program sektorowy – WoodInn. Na wsparcie innowacyjnych projektów przedsiębiorstw związanych z doskonaleniem produktów, procesów produkcyjnych i technologii produkcji przeznaczyło 120 mln zł.

Polski sektor drzewny i branża meblarska zajmują wysoką pozycję na światowym rynku, ale jej utrzymanie i zwiększenie eksportu wymaga wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów. Nowe materiały bazujące na technologii płynnego drewna, meble ułatwiające funkcjonowanie osobom starszym czy nowatorskie zastosowania drewna i materiałów drewnopodobnych w branży wysokich technologii to przykłady rozwiązań, które będą mogły powstać dzięki zainwestowaniu 120 mln zł w rozwój tego sektora – powiedział Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego przy okazji ogłaszania nowego konkursu. – Fundusze europejskie przyczynią się m.in. do powstania nowych technologii otrzymywania innowacyjnych produktów z drewna i materiałów drewnopochodnych. Inicjatywa wesprze tym samym prężnie rozwijającą się w Polsce branżę meblarską – dodała Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.

Program finansowania prac B+R na rzecz przedsiębiorców branży leśno-drzewnej i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10688

Wydanie: 10688

Spis treści
Zamów abonament