Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Klątwa nad dyskusją o pedofilii

01 marca 2017 | Rzecz o polityce | Tomasz Krzyżak

W najbliższy piątek, 3 marca, w Kościele w Polsce odbędzie się Dzień Modlitw i Pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

Księża, zakonnicy oraz świeccy wezmą udział w specjalnych nabożeństwach przebłagalno-pokutnych w postaci Drogi Krzyżowej, które organizują poszczególne diecezje. Będzie to już drugie tego typu spotkanie. Pierwsze – z udziałem przedstawicieli Episkopatu – odbyło się w Krakowie w 2015 roku.

Można byłoby uznać – i takie głosy już się pojawiają – że to działanie na pokaz. Że tak naprawdę z pedofilią wśród duchownych Kościół nic nie robi i wychodzące na jaw przypadki molestowania zamiata pod dywan. Stanowisko takie zajmą jednak osoby, które albo nie mają pojęcia o tym, że sprawy molestowania polscy biskupi traktują poważnie i reagują na każdy sygnał, albo po prostu nie chcą o tym wiedzieć i z uporem wmawiają społeczeństwu, że każdy mężczyzna w sutannie to pedofil.

W ostatnim tygodniu głośno było o spektaklu „Klątwa" wystawionym w warszawskim Teatrze Powszechnym. Jedni uznają go za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10688

Wydanie: 10688

Spis treści
Zamów abonament