Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyjątkowa wartość

01 marca 2017 | Dodatki Jednodniowe
źródło: materiały prasowe

Wojciech Jasiński | Prezes zarządu, dyrektor generalny PKN ORLEN o związkach koncernu z instytucjami chopinowskimi i wspieraniu najważniejszych wydarzeń kulturalnych.

Dlaczego firma PKN ORLEN angażuje się w tak ważne przedsięwzięcie dla polskiej kultury jak zakup chopinianów?

Wojciech Jasiński: Kiedy dowiedzieliśmy się o możliwości zakupu rękopisów Chopina – Ballady g-moll oraz listów, wystawionych na aukcji w Londynie, nie mieliśmy wątpliwości, że powinniśmy zaangażować się w ich sprowadzenie do Polski.

Muzyka Chopina jest wizytówką naszego kraju na całym świecie. Pozycja PKN ORLEN, największego polskiego przedsiębiorstwa o zasięgu międzynarodowym, definiuje naszą odpowiedzialność i obowiązki. Dlatego naturalne jest dla nas zaangażowanie się w projekty pozwalające zachować i promować najcenniejsze dzieła naszej kultury. Warto jednocześnie przypomnieć, że Koncern od dawna związany jest z twórczością wybitnego kompozytora. Jesteśmy nie tylko mecenasem Narodowego Instytutu Fryderyka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10688

Wydanie: 10688

Spis treści
Zamów abonament