Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trump zdobył tylko Sąd Najwyższy

01 marca 2017 | Świat | Jędrzej Bielecki
Tylko co czwarty Amerykanin jeszcze ufa nowemu prezydentowi.
źródło: AFP
Tylko co czwarty Amerykanin jeszcze ufa nowemu prezydentowi.

Pięć tygodni od zaprzysiężenia miliarder spełnił niewiele obietnic wyborczych. Popularność prezydenta się załamuje.

We wtorek późnym wieczorem miliarder miał po raz pierwszy wystąpić przed połączonymi izbami Kongresu. Jego współpracownicy zapowiadali, że przy tej okazji Donald Trump rozliczy się z realizacji programu wyborczego, a także przedstawi plan radykalnego podniesienia wydatków na obronę w rozpoczynającym się w październiku nowym roku finansowym.

Ale coraz większej liczbie Amerykanów szumne zapowiedzi przestają wystarczać. Dlatego jak wynika ze średniej sondaży przygotowanej przez portal Real Clear Politics, prezydenta popiera już tylko 43,7 proc. mieszkańców USA. To najgorszy od 1953 roku rezultat na tak wczesnym etapie po rozpoczęciu kadencji przez prezydenta.

Trump co prawda już w dniu zaprzysiężenia 20 stycznia podpisał szereg dekretów i potem jeszcze kilka razy powtarzał w świetle jupiterów taki ceremoniał, ale bez decyzji Kongresu o uruchomieniu odpowiednich funduszy wiele z tych dokumentów pozostanie bezwartościowych. Tymczasem w Izbie Reprezentantów i w Senacie już nie tylko demokraci, ale także republikanie mają coraz większe opory przed zatwierdzeniem planów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10688

Wydanie: 10688

Spis treści
Zamów abonament