Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tajna broń PiS

01 marca 2017 | Rzecz o polityce | Zuzanna Dąbrowska
Jacek Saryusz Wolski jest w Parlamencie Europejskim trzecią kadencję. Na stanowisko szefa Rady Europejskiej szans jednak nie ma.
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Rzeczpospolita
Jacek Saryusz Wolski jest w Parlamencie Europejskim trzecią kadencję. Na stanowisko szefa Rady Europejskiej szans jednak nie ma.

Rząd forsuje Saryusza-Wolskiego na miejsce Tuska w UE.

Brytyjski „Financial Times" poinformował, że polska premier Beata Szydło czyni dyplomatyczne zabiegi, by utrącić kandydaturę Donalda Tuska na drugą kadencję w fotelu szefa Rady Europejskiej. Miałoby się tak stać za sprawą wysunięcia przez prezydencję maltańską kontrkandydata: eurodeputowanego PO Jacka Saryusza-Wolskiego. – To jest polska wewnętrzna intryga, która służy tylko osłabieniu pozycji przewodniczącego Donalda Tuska – mówi „Rzeczpospolitej" Andrzej Halicki z PO. – Z punktu widzenia naszej racji stanu takie działanie rządu jest antypolskie i skazane na niepowodzenie.

Przez ostatnie kilka dni telefony polityków PiS zajmujących się Unią Europejską były rozgrzane do czerwoności, ale nie udało się im uzyskać potwierdzenia, że Malta złoży oficjalnie propozycję wybrania innego kandydata. PiS czekał w napięciu na efekt negocjacji, ale publikacja w „FT" raczej wytrąciła broń z ręki partii rządzącej. Podczas wtorkowej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński niechętnie odnosił się do doniesień „FT". – To jest poziom...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10688

Wydanie: 10688

Spis treści
Zamów abonament