Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadzór pod lupą

01 marca 2017 | Ekonomia

Prawie 49 tys. podmiotów w Polsce posiada rady nadzorcze, w których zasiada w sumie 169 tys. osób – czyli statystycznie co 225. Polak jest ich członkiem.

Udział kobiet w radach nadzorczych w Polsce z roku na rok rośnie i obecnie wynosi niemal 34 proc., przy czym w spółkach giełdowych jest aż o 15 pkt proc. niższy. W minionym roku w 28 proc. rad w Polsce zasiadali tylko mężczyźni, a w 7,5 proc. same kobiety – wynika z raportu opracowanego przez firmę NadzórKorporacyjny.pl. W środę odbędzie się konferencja, na której przedstawione zostaną dane dotyczące wynagrodzeń, liczebności członków rad i ich wieku.

– Najgorzej w aspekcie dostrzeżenia roli rady nadzorczej wypadają spółki rodzinne, będące nadal pod władzą i panowaniem ojca rodziny, będącego jednocześnie założycielem i autorem sukcesu spółki – mówi Michał Rogatko, członek rad nadzorczych w kilku spółkach. Zaznacza jednocześnie, że ma wielki szacunek do osiągnięć firm rodzinnych, ale rola rady nadzorczej w takich podmiotach – o ile takowa w ogóle jest powołana – jest w praktyce żadna.  —kmk

Wydanie: 10688

Wydanie: 10688

Spis treści
Zamów abonament