Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O kompleksowości usług decyduje wiele różnych czynników

01 marca 2017 | Ekspert księgowego | Joanna Helfer Joanna Hel

Ubezpieczenie może być odrębną usługą, jeśli związek z przedmiotem, który obejmuje, nie jest wystarczający żeby uznać, że wchodzi w skład świadczenia kompleksowego.

Fiskus przychylił się do stanowiska podatnika w interpretacji Izby Skarbowej w Bydgoszczy z  30 listopada 2016 r. (0461-ITPP2.4512.647.2016.1.RS).

Z wnioskiem o jej wydanie wystąpiła spółka świadcząca usługi w zakresie budowy statków – czynny, zarejestrowany podatnik VAT oraz lider konsorcjum będącego wykonawcą zamówienia, którego przedmiotem była budowa okrętu.

Nie tylko ubezpieczenie statku

Zgodnie z treścią umowy zawartej z zamawiającym, spółka była też zobowiązana do ubezpieczenia budowanego statku oraz mechanizmów i urządzeń zdeponowanych w magazynach bądź już zamontowanych na okręcie. Koszt ubezpieczenia pokrywał zamawiający. Zakres polisy obejmował nie tylko części okrętu, ale również elementy należące do zamawiającego a niewykonane przez konsorcjum. Usługa ubezpieczenia była dokumentowana za pomocą odrębnych faktur.

Spółka zapytała, czy w związku z tym, że usługa ubezpieczeniowa jest usługą odrębną od dostawy okrętu, to będzie ona podlegać zwolnieniu z VAT na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10688

Wydanie: 10688

Spis treści
Zamów abonament