Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Awantura Polski o Tuska

01 marca 2017 | Rzecz o polityce | Anna Słojewska

Przed wyborem przewodniczącego Rady Europejskiej.

Anna Słojewska z Brukseli

Jacek Saryusz-Wolski nie ma szans na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Ale wrzutka PiS zapowiada emocje na unijnym szczycie.

Już za osiem dni szczyt UE, który ma zatwierdzić kandydaturę Donalda Tuska na drugą kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Polak ma poparcie większości państw UE, a sprzeciwu nie widać nigdzie, poza Warszawą. Od kilku miesięcy Jarosław Kaczyński powtarza, że Polska nie poprze Tuska, a premier Beata Szydło wstrzymuje się z ostateczną opinią. W Brukseli panowało do tej pory przekonanie, że oznacza to milczący sprzeciw rządu PiS wobec Tuska, który jednak nie storpeduje jego kandydatury. Bo przewodniczący Rady Europejskiej wybierany jest większością głosów. Oczywiście dziwaczne jest, że własny kraj nie popiera kandydata (tak jakby miało zastęp Polaków na innych ważnych stanowiskach w UE).

Tak samo dziwaczne jest mianowanie osoby na to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10688

Wydanie: 10688

Spis treści
Zamów abonament