Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przyjaciele Świata, czyli wielka radość pomagania

01 marca 2017 | Życie Ziemi Łódzkiej
Stowarzyszenie skupia 21 pań, ale chętnie przyjmie w swoje szeregi kolejne.
autor zdjęcia: Adam Kraska
źródło: Fotorzepa
Stowarzyszenie skupia 21 pań, ale chętnie przyjmie w swoje szeregi kolejne.

Kenzo Takada, Basia Trzetrzelewska, Leszek Możdżer, Mario Vargas LIosa, Patrizia Gucci i wiele innych wspaniałych osobowości wsparło działające w Łodzi Stowarzyszenie Przyjaciele Świata.

– Pomysł narodził się podczas przyjacielskich, babskich spotkań. Okazało się, że każda z nas stara się pomagać innym na własną rękę. Doszłyśmy do wniosku, że jeśli połączymy siły, da się to robić na większa skalę – opowiada Agnieszka Zarembska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciele Świata. I tak się wszystko zaczęło. Był rok 2009, pokłady niespożytkowanej kobiecej energii i wielka chęć działania.

– Nie jesteśmy już nastolatkami i okres pędu do kariery mamy już za sobą. Jesteśmy w takim momencie życia, że mimo wielu obowiązków mamy jeszcze czas, żeby robić coś pożytecznego. Kiedy zobaczyłyśmy, że to nasze wspólne działanie przynosi bardzo dobre efekty, nie było już dla nas żadnych barier – tłumaczy Małgorzata Faflik, jedna z członkiń stowarzyszenia. Jak tłumaczą jego pomysłodawczynie, to forma podziękowania za to, że los im sprzyja i dotykają je w sumie niewielkie problemy. Podkreślają, że jest to organizacja non profit, a bieżące potrzeby organizacyjne pokrywają z własnych składek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10688

Wydanie: 10688

Spis treści
Zamów abonament