Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Różny termin na wydanie świadectw pracy

04 maja 2017 | Praca i ZUS | Marek Rotkiewicz

Do końca czerwca br. trwa okres przejściowy, w którym trzeba wystawić zaległe dokumenty poświadczające zatrudnienie. Wobec umów trwających na przełomie 2016/2017 należy już stosować nowe przepisy w tym zakresie.

- Pracownik został zatrudniony z początkiem 2016 r. na trzymiesięczny okres próbny, potem na półroczną umowę na czas określony. Po niej, od początku października 2016 r., pracuje na podstawie rocznej umowy terminowej. Po jej zakończeniu chcemy zatrudnić go na stałe. Do tej pory nie wydaliśmy mu żadnego świadectwa pracy. Kiedy powinniśmy to zrobić? – pyta czytelniczka.

Za umowy zakończone w 2016 r. świadectwo pracy należy wydać do końca czerwca br. lub wcześniej – jeżeli pracownik złoży o to wniosek. Do umowy zawartej pod koniec ubiegłego roku, trwającej aktualnie, zastosowanie mają nowe przepisy. Świadectwo należy zatem wydać po definitywnym zakończeniu zatrudnienia, niekoniecznie po rozwiązaniu tej umowy.

Po 24 miesiącach

W związku z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10740

Wydanie: 10740

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament