Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wielkie polowania na kandydatów do pracy

04 maja 2017 | Ekonomia
Zdobycie pracowników to coraz większe wyzwanie dla agencji zatrudnienia
źródło: Rzeczpospolita
Zdobycie pracowników to coraz większe wyzwanie dla agencji zatrudnienia

Agencje zatrudnienia prześcigają się w działaniach, które mają zwiększyć ich szanse w walce o pracowników. Przy malejącej liczbie chętnych do pracy inwestycja w ogłoszenia to już za mało.

Anita Błaszczak

– Dzisiaj ten, kto ma kandydatów, ten ma obroty – twierdzi Maciej Witucki, prezes grupy Work Service, lidera usług HR w Europie Środkowej. Jego opinia trafnie opisuje sytuację na wartym prawie 7 mld zł polskim rynku usług agencji zatrudnienia i firm rekrutacyjnych. Z każdym miesiącem zaostrza się tam konkurencja. Jednak tym razem chodzi głównie nie o klientów, a o kandydatów do pracy, którzy stali się deficytowym dobrem. – Rynek pracownika nie jest faktem medialnym; pracodawcy realnie szukają pracowników i zatrudniają ich, a tym samym liczba dostępnych kandydatów kurczy się – twierdzi Anna Wicha, dyrektor generalna Adecco Poland i prezes Polskiego Forum HR, które zrzesza większość dużych firm tej branży.

Premia za polecenie

– Pracujemy dla Ciebie – przekonuje Work Service w kampanii reklamowej, którą prowadzi od kwietnia w prasie i w Internecie. –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10740

Wydanie: 10740

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament