Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Krupa-Dąbrowska: Grill a prawo

04 maja 2017 | Prawo | mat

Początek maja rozpoczyna sezon grillowy. Jak nie popaść w konflikt z sąsiadem przy okazji spotkań towarzyskich oraz co zrobić, kiedy nam takie imprezy nie odpowiadają, we wtorkowym programie #RZECZoPRAWIE mówiła Renata Krupa-Dąbrowska, dziennikarka „Rzeczpospolitej".

Jeśli przeszkadza nam, iż sąsiad rozpala grilla na balkonie, to zawsze możemy poprosić o interwencję straż miejską albo policję. – Jeśli funkcjonariusze ocenią, że grill jest zagrożeniem dla sąsiadów, to mogą wymierzyć mandat – mówiła Renata Krupa-Dąbrowska.

Inna możliwość walki z takimi uciążliwościami to regulaminy spółdzielni i statuty wspólnot mieszkaniowych, które wprowadzają zakazy rozpalania grilla na balkonie. – Trzeba sprawdzić taki dokument i to, co jest tam napisane – radziła dziennikarka „Rzeczpospolitej".

Na końcu, gdy nie uda się nam porozumieć z sąsiadem, pozostaje droga sądowa.

– Można zwrócić się do sądu, aby zakazał immisji – wskazała Krupa-Dąbrowska. Immisje bezpośrednie to np. zalewanie działki sąsiada deszczówką. Natomiast pośrednie to hałas, odór czy właśnie grillowanie. – Pamiętajmy, że są to kwestie subiektywne. Zawsze sąd musi ocenić, czy dane immisje występują ponad przeciętną miarę – tłumaczyła dziennikarka.

Wydanie: 10740

Wydanie: 10740

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament