Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Awantur w powietrzu będzie coraz więcej

04 maja 2017 | Ekonomia
Ponad 10 tys. razy linie lotnicze musiały lądować w 2016 roku, by wysadzić niesfornego pasażera.
źródło: Fotolia
Ponad 10 tys. razy linie lotnicze musiały lądować w 2016 roku, by wysadzić niesfornego pasażera.

Po wypadku United, kiedy pasażer, który zapłacił za bilet, został usunięty z samolotu, władze USA postawiły przewoźnikom warunek: albo sami zrobicie z tym porządek, albo my to zrobimy.

danuta walewska

Wydarzenie z 9 kwietnia 2017 przejdzie do historii lotów pasażerskich. Linia United (członek sojuszu Star Alliance) potrzebowała miejsc dla członków załogi, którzy lecieli do pracy. W podróżach lotniczych często się zdarza, że piloci i załoga lecą jako pasażerowie i odlatują dopiero z kolejnego portu. Trzy osoby zgodziły się wysiąść, jedna nie. Załoga United jednak nie zachowała się tak, jak powinna. Zarobki w liniach lotniczych w USA uzależnione są m.in od tego, czy samolot odleci o czasie. To motywuje do sprawnego rozlokowania pasażerów i zamknięcia drzwi samolotu w czasie rozkładowym. Równie dużo zależy od sprawnego tzw. pre-boardingu, czyli sprawdzenia, czy pasażerów nie jest więcej niż miejsc w samolocie. A jeśli tak się zdarzy, trzeba jak najszybciej zaoferować finansowe rekompensaty tym, którzy zgodzą się polecieć następnym lotem.

Tutaj pracownicy United popełnili pierwszy błąd, oferując za mało – 600 dol. (oszczędności się liczą) zamiast maksymalnej stawki 1350 dol. Potem już popełniano błąd za błędem z wezwaniem policji włącznie, wybiciem zębów pasażerowi, krętactwem działu public...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10740

Wydanie: 10740

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament