Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przez kwartał zarobili tyle co przez rok

04 maja 2017 | Moje pieniądze
W pierwszych trzech miesiącach tego roku klienci mają powody do zadowolenia
źródło: Rzeczpospolita
W pierwszych trzech miesiącach tego roku klienci mają powody do zadowolenia

112 spośród 116 portfeli przyniosło inwestorom zyski.

Jan Morbiato

W pierwszych trzech miesiącach 2017 r. stopy zwrotu z najlepszych strategii akcyjnych były nieznacznie niższe od osiągniętych w poprzednich czterech kwartałach łącznie. Na przykład Strategia Agresywna mBank Asset Management pozwoliła zarobić ponad 18 proc., podczas gdy w całym 2016 r. – 22 proc.

– Oprócz wybiórczego traktowania polskich dużych spółek skupiliśmy się głównie na firmach mniejszych, które oferują innowacyjne produkty o globalnym potencjale sprzedaży. Przykładem może być Celon Pharma. Co prawda na razie sprzedaje leki głównie w Polsce, ale jest na dobrej drodze do wejścia na rynek europejski oraz amerykański – tłumaczy Krzysztof Boryczko, zarządzający w mBanku. – Postawiliśmy także na surowce. Zrobiliśmy to na dwa sposoby: poprzez inwestycję w akcje KGHM oraz zakup ETF (fundusze naśladujące indeksy – red.) opartych na metalach. W nadchodzących miesiącach spodziewamy się utrzymania dobrej koniunktury w tym segmencie rynku. Do tego mocno stawialiśmy na producentów gier komputerowych. Obecnie ich akcji mamy stosunkowo niewiele, ponieważ wyceny większości są już bardzo wyśrubowane....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10740

Wydanie: 10740

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament