Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podwójny manewr prezydenta

04 maja 2017 | Kraj | Michał Kolanko

Zapowiedź referendum i rozpoczęcie debaty nad zmianą ustawy zasadniczej może przynieść obozowi PiS spore korzyści. Pod warunkiem, że będzie konsekwentny.

Główny przekaz prezydenta Andrzeja Dudy na 3 maja natychmiast stał się wiodącym tematem końca dość sennego politycznie długiego weekendu. Ogłoszenie referendum zaskoczyło nawet niektórych polityków PiS. Ale wpisuje się w tendencję, o której pisała już „Rzeczpospolita" przy okazji zmian osobowych i strukturalnych w Kancelarii: prezydent chce wyjść z politycznego dryfu w sferze wewnętrznej. Zapowiedź referendum i debaty to pierwszy wyraźny sygnał po wewnętrznym przetasowaniu w Pałacu Prezydenckim i wzmocnieniu roli Krzysztofa Szczerskiego.

Zapowiedź referendum – być może połączonego z wyborami samorządowymi – ma dwa bezpośrednie skutki polityczne. Po pierwsze,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10740

Wydanie: 10740

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament