Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy zaliczyć do kosztów wynagrodzenia pracowników

11 września 2017 | Podatki | Łukasz Błażewicz

Pensje osób zatrudnionych przy produkcji towarów firma powinna ująć w rachunku podatkowym już w miesiącu wypłaty tych kwot, a nie dopiero w momencie uzyskania przychodu ze sprzedaży.

Przepisy podatkowe określają sposób w jaki firmy powinny w rachunku podatkowym ujmować wynagrodzenia pracowników, nawet tych bezpośrednio produkcyjnych. Koszty takich wynagrodzeń powinny być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, a nie w momencie uzyskania przychodów ze sprzedaży.

Podział na bezpośrednie i pośrednie...

Przepisy podatkowe przewidują podział kosztów na koszty bezpośrednio i pośrednio związane z przychodami. Koszty bezpośrednio związane z przychodami powinny być zasadniczo rozpoznane w okresie, w którym został osiągnięty odpowiadający im przychód. Natomiast koszty pośrednio związane z przychodami są zaliczane do kosztów podatkowych w dniu ich ujęcia w księgach rachunkowych. Jednocześnie, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10849

Wydanie: 10849

Spis treści
Zamów abonament