Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wsparcie zarządzania ryzykiem ubezpieczeniowym jest opodatkowane

11 września 2017 | Podatki

Usługi wspierające zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym są jedynie czynnościami służącymi efektywnemu prowadzeniu działalności w zakresie sprzedaży usług ubezpieczeniowych i nie korzystają ze zwolnienia od podatku.

Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 12 lipca 2017 r. (I FSK 2240/15).

Spółka należy do jednej z największych na świecie grup oferujących usługi finansowe. Swoim klientom umożliwia dostęp do szerokiej gamy ubezpieczeń życiowych i majątkowych. Działalność ubezpieczeniową ww. grupa prowadzi poprzez regionalne spółki ubezpieczeniowe oraz wyspecjalizowane spółki globalne, działające w obszarach ubezpieczeń korporacyjnych, kredytowych, motoryzacyjnych, usługach assistance czy reasekuracji. Dla potrzeb prowadzonej działalności ubezpieczeniowej, spółka nabywa określone usługi od wyspecjalizowanych podmiotów z grupy, położonych w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej, m.in. usługę wsparcia zarządzania ryzykiem ubezpieczeniowym oraz wsparcia aktuariatu. W związku z tak przedstawionym stanem faktycznym spółka zwróciła się do organu z pytaniem, czy opisana usługa jest objęta zakresem zwolnienia od opodatkowania VAT. Jej zdaniem, może korzystać z takiego zwolnienia.

Organ podatkowy stwierdził, że czynności nabywane przez spółkę nie stanowią usług...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10849

Wydanie: 10849

Spis treści
Zamów abonament