Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestor nadal pójdzie do powiatowego inspektora

11 września 2017 | Nieruchomości | Renata Krupa-Dąbrowska

Reforma nadzoru budowlanego nie będzie szła tak daleko, jak początkowo zapowiadało Ministerstwo Infrastruktury. Zrezygnowano z okręgów. Nadzór pozostanie w starostwach.

Szykują się zmiany w administracji architektoniczno-budowlanej oraz nadzorze budowlanym. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad projektem ustawy o organach administracji inwestycyjnej i nadzoru budowlanego. Toczą się one nieprzypadkowo. Nowe przepisy są ściśle związane z projektem kodeksu urbanistyczno-budowlanego, którego nowa wersja zostanie prawdopodobnie zaprezentowana przez ministerstwo w grudniu tego roku. Przy okazji też resort wprowadza zmiany w przepisach dotyczących samorządu zawodowego, inżynierów budownictwa, architektów i urbanistów.

Bez okręgów

Ministerstwo Infrastruktury rezygnuje w projekcie ustawy z lansowanego w kodeksie pomysłu likwidacji powiatowych inspektoratów nadzoru budowlanego. Miały je zastąpić okręgi, w skład których wchodziłoby po kilka powiatów. W uzasadnieniu projektu zostawia jednak furtkę ułatwiającą powrót do tego pomysłu, choć nikt w to specjalnie nie wierzy.

Powód...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10849

Wydanie: 10849

Spis treści
Zamów abonament