Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Radość większa niż zmęczenie

11 września 2017 | Sport | Tomasz Wacławek Olgierd Kwiatkowski Bartosz Klimas
Kenijczyk Willy Korir Kimutai – zwycięzca Koral Maratonu.
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Rzeczpospolita
Kenijczyk Willy Korir Kimutai – zwycięzca Koral Maratonu.

Deptak i beskidzkie drogi i ścieżki zmieniły się w miniony weekend w bieżnię. Zabawa była wspaniała.

Relacja  z Krynicy-Zdroju

To już tradycja. Po uczestnikach Forum Ekonomicznego na trzy dni miasto opanowują miłośnicy biegania. W tym roku frekwencja znów dopisała. Zgłosiło się ponad 11 tys. osób, wydano 8 tys. pakietów startowych. Krynica z dumą nazywa już siebie najbardziej rozbieganym uzdrowiskiem w Polsce.

Podczas festiwalu każdy znajdzie bieg skrojony na swoją miarę, w zależności od stanu ducha i ciała. Były też zawody o charakterze rozrywkowym, traktowane z lekkim przymrużeniem oka jak Bieg Przebierańców czy Bieg w Krawacie.

Ci, którzy nie chcą się zbytnio przemęczać, mogli podreptać na dystansie 1 mili albo 3 km. Swoje zawody miały dzieci, a także amatorzy coraz bardziej popularnego chodzenia z kijkami – Nordic Walking. Na bardziej zaangażowanych czekała Życiowa Dziesiątka, Konspol Półmaraton i Koral Maraton. Szukający granic możliwości własnego organizmu stanęli na starcie Tauron Ultramaratonu 64 km albo Biegu 7 Dolin 100 km bądź uczestniczyli w cyklu Iron Run, na który składało się aż dziewięć biegów.

Od zawsze najbardziej na wyobraźnię – poprzez ekstremalny trwający kilka godzin wysiłek – działają ultramaratony. Trasa dwóch najbardziej prestiżowych – Tauron Ultramaratonu i Bieg 7 Dolin – prowadzi przez okoliczne szczyty – Przehybę, Łomnicę, Wierchomlę. Czasem brakuje już sił, by biec pod górę, zwłaszcza że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10849

Wydanie: 10849

Spis treści
Zamów abonament