Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trudny czas dla budowy statków

11 września 2017 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Naszą strategią zawsze była dywersyfikacja – mówi prezes Grupy Kapitałowej Remontowa Holding.

Rz: Remontowa Holding jest partnerem strategicznym 19. targów Baltexpo. Co pokażecie podczas tegorocznej edycji tej imprezy?

Piotr Soyka: Jesteśmy największą kapitałową grupą stoczniową w Polsce, oferującą usługi od projektowania i budowy statków, przez przebudowy, remonty i modernizacje, aż po produkcję i dostawy systemów oraz wyposażenia obiektów morskich i lądowych. Będziemy prezentować kompleksowość, konkurencyjność oraz innowacyjność naszych rozwiązań.

W łącznych przychodach ze sprzedaży uzyskanych w GK Remontowa Holding w roku 2016 aż 81 proc. pochodzi z eksportu. Czy nie obawia się pan, że obecna trudna sytuacja na światowym rynku żeglugowym może w kolejnych latach obniżyć te proporcje?

Cały czas analizujemy zmiany, które zachodzą na rynku żeglugowym. W czasach dekoniunktury właściciele flot ostrożniej inwestują. Jednak z drugiej strony często ci sami armatorzy szukają nowych rozwiązań, które mogą zwiększyć efektywność energetyczną ich statków, obniżyć koszty zużycia paliwa i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10849

Wydanie: 10849

Spis treści
Zamów abonament