Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Donald Trump zaprzyjaźnił się z demokratami

11 września 2017 | Świat | Aleksandra Słabisz


Amerykańska partia rządząca znalazła się w podbramkowej sytuacji. Reprezentujący ją prezydent stanął w ubiegłym tygodniu po stronie opozycji.

Korespondencja z Nowego Jorku

Do ugody Trumpa i demokratów doszło z powodu dyskusji o zwiększenia limitu długu publicznego. Republikanie chcieli jego zawieszenia na 18, 12 i 6 miesięcy, by uniknąć w najbliższym czasie braku funduszy na działalność rządu. Prezydent przychylił się jednak do propozycji ustawodawców z opozycji, którzy chcieli o wiele krótszego, bo trzymiesięcznego, zawieszenie limitu.

Wsparcie propozycji demokratów stanowi kolejny punkt zwrotny w relacjach między prezydentem a jego skrajnie prawicowymi zwolennikami. Najpierw niedowierzanie, potem złość ogarnęły republikanów, na czele z przewodniczącymi większości w Izbie Reprezentantów i Senacie: Paulem Ryanem i Mitchem McConnellem, jak również sekretarzem skarbu Stevenem Mnuchinem. „To są chwile, które mogą zupełnie wykoleić prezydenturę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10849

Wydanie: 10849

Spis treści
Zamów abonament