Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Już wiadomo, jak dokumentować

11 września 2017 | Prawo | Paweł Rochowicz

Do podpisu ministra finansów wreszcie trafiły długo oczekiwane rozporządzenia o cenach transferowych.

Dwa rozporządzenia w sprawie informacji zawartych w dokumentacji podatkowej dotyczą około 20 tys. podatników CIT i tysiąca podatników PIT (tak szacuje MF w ocenie skutków regulacji). To firmy, które dokonują transakcji z podmiotami powiązanymi, a ich roczne obroty przekraczają 2 mln euro. Do 31 marca przyszłego roku będą one zobowiązane do składania bardziej szczegółowej niż dotychczas dokumentacji cen transferowych (czyli dokonywanych właśnie z powiązanymi podmiotami).

Taki obowiązek pojawił się w przepisach ustaw o PIT i CIT, obowiązujących od 1 stycznia 2017 r. Jednak dotychczas nie było wiadomo, jak w szczegółach ta dokumentacja ma wyglądać. Wprawdzie już w listopadzie ub. r. pojawiły się projekty tych rozporządzeń, ale spotkały się z wieloma krytycznymi uwagami organizacji biznesowych. Opublikowane przez Rządowe Centrum Legislacji projekty rozporządzeń w wersji do podpisu ministra przewidują...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10849

Wydanie: 10849

Spis treści
Zamów abonament