Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wielkopolski sąd czeka na nową siedzibę

18 października 2017 | Sądy i Prokuratura | Agata Łukaszewicz
Poznański Sąd Apelacyjny usytuowany jest przy ul. Trójpole 21. Budynek, w którym się mieści, został wzniesiony z innym przeznaczeniem i staje się to coraz bardziej odczuwalne.
autor zdjęcia: Bogdan Borowiak
źródło: PAP
Poznański Sąd Apelacyjny usytuowany jest przy ul. Trójpole 21. Budynek, w którym się mieści, został wzniesiony z innym przeznaczeniem i staje się to coraz bardziej odczuwalne.

Sądy powszechne (4) | Apelacja poznańska

Sąd Apelacyjny w Poznaniu istnieje od zmiany struktury sądownictwa wprowadzonej ustawą z 13 lipca 1990 r. Wówczas to apelacja poznańska obejmowała województwa: gorzowskie, konińskie, leszczyńskie, pilskie, poznańskie, szczecińskie i zielonogórskie. Po prawie 15 latach funkcjonowania w granicach geograficznych określonych w 1990 r. apelacja poznańska zmniejszyła się. 1 stycznia 2005 r. minister sprawiedliwości utworzył Sąd Apelacyjny z siedzibą w Szczecinie, z obszarem właściwości okręgu Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskimi w Szczecinie (z obszaru apelacji poznańskiej) oraz w Koszalinie (z obszaru właściwości apelacji gdańskiej).

Od tego czasu Sąd Apelacyjny w Poznaniu obejmuje obszar właściwości trzech sądów okręgowych: w Koninie, Poznaniu i Zielonej Górze i 32 sądów rejonowych.

Jest co robić

W całej apelacji poznańskiej jest 1049 etatów orzeczniczych – sędziowie, asesorzy, referendarze. Pracuje w niej też 312 asystentów i 2,3 tys. urzędników.

W pierwszej połowie 2017 r. do apelacji poznańskiej wpłynęło 609 tys. spraw. Średni...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10881

Wydanie: 10881

Spis treści
Zamów abonament