Delegowanie w Unii jednak na dwa lata
Batalia o pracowników delegowanych wchodzi w ostatnią fazę. Najgorszy pomysł Macrona zablokowany, ale projekt nadal jest niekorzystny dla Polski.
Propozycja francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, by ograniczyć czas delegowania do roku, nie spotkała się z aprobatą Parlamentu Europejskiego. Komisja ds. zatrudnienia i spraw społecznych przegłosowała stanowisko w sprawie nowej dyrektywy ustalające maksymalny okres na dwa lata, czyli tak jak pierwotnie proponowała Komisja Europejska. To dobra informacja dla Polski, ale w projekcie nadal są punkty niekorzystne dla polskich firm, które wysyłają najwięcej pracowników delegowanych w UE.
Delegowanie to określone unijną dyrektywą zasady pracy osoby, która pracuje w innym kraju UE w ramach usług wykonywanych przez firmę z kraju pochodzenia. Pracodawca musi wypłacać co najmniej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta