Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Delegowanie w Unii jednak na dwa lata

18 października 2017 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Batalia o pracowników delegowanych wchodzi w ostatnią fazę. Najgorszy pomysł Macrona zablokowany, ale projekt nadal jest niekorzystny dla Polski.

Propozycja francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, by ograniczyć czas delegowania do roku, nie spotkała się z aprobatą Parlamentu Europejskiego. Komisja ds. zatrudnienia i spraw społecznych przegłosowała stanowisko w sprawie nowej dyrektywy ustalające maksymalny okres na dwa lata, czyli tak jak pierwotnie proponowała Komisja Europejska. To dobra informacja dla Polski, ale w projekcie nadal są punkty niekorzystne dla polskich firm, które wysyłają najwięcej pracowników delegowanych w UE.

Delegowanie to określone unijną dyrektywą zasady pracy osoby, która pracuje w innym kraju UE w ramach usług wykonywanych przez firmę z kraju pochodzenia. Pracodawca musi wypłacać co najmniej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10881

Wydanie: 10881

Spis treści
Zamów abonament