Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Alimenty dla żony. A podatek?

18 października 2017 | Prawo | Artur Igliński

Wydaje się, że w erze 500 plus państwo „zapomniało" podnieść próg zwolnienia z podatku dochodowego alimentów dla byłego małżonka. A brak zmiany uderza w kobiety – przekonuje prawnik.

W sprawach rozwodowych alimenty dla żony (męża – znacznie rzadziej, stąd tytuł) nie są normą, ale pojawiają się dosyć często. Wiele osób występujących z takimi żądaniami procesowymi nie ma jednak świadomości, że kwoty z nich wynikające zwolnione z podatku dochodowego są jedynie do progu 700 zł miesięcznie. Jeszcze mniej osób ma świadomość, że poziom ten nie był nowelizowany od 2007 r., a więc obowiązuje już dekadę [zob. art. 21 ust. 1 pkt 127 lit. b) ustawy z 26 lipca 1991 o podatku dochodowym od osób fizycznych].

Wydaje się, że w erze 500 plus państwo „zapomniało" o podniesieniu powyższego progu. W tym miejscu odwołajmy się do kilku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10881

Wydanie: 10881

Spis treści
Zamów abonament