Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chcemy inwestować więcej

18 października 2017 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Frans-Willem de Kloet Sektor telekomunikacyjny ma przed sobą wyzwania związane z ogromnym i rosnącym zapotrzebowaniem na coraz szybszy internet i globalną konkurencją – mówi prezes UPC Polska.

 

Rz: Z prognoz firmy doradczej PwC wynika, że dla tradycyjnych płatnych usług TV nie ma już szans wzrostu na polskim rynku. To, co możecie jeszcze zrobić, by rosnąć, to konsolidować rynek i oferować abonentom pakiety różnych usług z dostępem do internetu na czele. Ile inwestujecie w infrastrukturę i jak te wydatki będą rosły?

Rozwijanie naszej światłowodowej sieci, pozwalającej klientom na dostęp do najlepszego domowego Wi-Fi, to jeden z filarów naszej strategii i podstawa jakości i wyjątkowości naszej oferty cyfrowej rozrywki. To dlatego wysokość wydatków na inwestycje – zarówno globalnie, jak i w Polsce – sięga 30 proc. przychodów. I utrzymamy ten poziom w kolejnych latach. Uważam, że tacy dostawcy jak UPC, będą nadal odgrywać kluczową rolę na rynku. Klienci oczekują (i będą oczekiwać) swobodnego dostępu do ulubionych i najciekawszych treści, a my jesteśmy w stanie tę potrzebę spełnić najlepiej. Niezbędnym elementem do korzystania z usług OTT (serwisy wideo w sieci – red.) jest też ultraszybki internet. Tylko dzięki takiemu połączeniu nasi klienci będą mogli odbierać programy z najlepszą jakością dźwięku i obrazu.

Na konferencji Tech Summit Mike Fries, prezes Liberty Global (właściciela UPC), podkreślał, że firmom z waszego sektora...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10881

Wydanie: 10881

Spis treści
Zamów abonament