Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Modowi zapaleńcy i wizjonerzy

18 października 2017 | Ekonomia
Największe polskie firmy odzieżowe są notowane na giełdzie i regularnie publikują wyniki finansowe. Inwestują w internet. To tu rośnie im konkurencja.
źródło: Rzeczpospolita
Największe polskie firmy odzieżowe są notowane na giełdzie i regularnie publikują wyniki finansowe. Inwestują w internet. To tu rośnie im konkurencja.

Trendy | Choć tak zwane sieciówki dominują w odzieżowym krajobrazie, to rośnie grono osób chętnych, aby z mody uczynić swój biznes. Nastały dobre czasy zarówno dla nowych, jak i doświadczonych niezależnych projektantów. urszula Zielińska

– Freeshion, Talia Fashion czy Karolina Baczyńska to przykłady polskich marek, które znamy i które moim zdaniem już odniosły sukces – mówi „Rzeczpospolitej" Ilona Franczyk, menedżerka w DaWanda, platformie e-commerce wspierającej działania projektantów w sieci.

DaWanda wywodzi się z Niemiec i działa w kilku krajach Europy. Tylko w Polsce współpracuje z 7 tys. projektantów. Z tej grupy 3 tys. to właściciele marek odzieżowych. I marek tych przybywa.

Dobry moment na start...

– Codziennie aktywujemy 5–10 osób, działalności gospodarczych lub firm w tym segmencie. Są to często twórcy rękodzielnicy: dziergający szale czy swetry. Niektóre marki tworzą jeden produkt i na nim opierają cały swój biznes. Kobiety rzucające korporacje i chcące tworzyć coś swojego, kobiety matki projektujące kolekcje dla swoich dzieci – to już trend – opowiada Franczyk.

Marek przybywa lub są reaktywowane szczególnie teraz, w czwartym kwartale, gdy zbliża się sezon prezentów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10881

Wydanie: 10881

Spis treści
Zamów abonament