Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kodeks zintegruje PGZ

18 października 2017 | Ekonomia
Potężne tegoroczne  zamówienie  na karabinki Grot to spore wyzwanie dla radomskiego Łucznika
źródło: materiały prasowe
Potężne tegoroczne zamówienie na karabinki Grot to spore wyzwanie dla radomskiego Łucznika

przemysł | Dokument ma przyspieszyć konsolidację, uporządkować relacje między spółkami i odblokować mechanizmy rozwojowe. Artykuł powstał we współpracy z Polską grupą Zbrojeniową

Strategiczne inwestycje i wydatki na badania będą wspólnie planowane, centrala rozsądzi potencjalne spory kompetencyjne między spółkami. Skoordynowane zostaną zakupy i usługi służące całej korporacji – Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczęła wdrażanie Kodeksu PGZ, który ma pogłębić przemysłową integrację państwowej zbrojeniówki. Cel: przyspieszyć postęp technologiczny i rozkręcić eksport.

Zarząd PGZ twierdzi, że przyjęcie dokumentu jest niezbędne, bo obronny koncern chce skuteczniej absorbować nowoczesne technologie pozyskane z zagranicy w ramach kluczowych programów modernizacji technicznej Sił Zbrojnych, na wyższy poziom wynieść dostawy dla wojska i powalczyć o zagraniczne zamówienia.

Kodeks korporacyjny PGZ to zbiór ujednoliconych procedur oraz regulacji, których głównym celem jest usprawnienie i uproszczenie zarządzania obronną grupą jako całością. Dokument powołuje też nowe organy, zajmujące się m.in....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10881

Wydanie: 10881

Spis treści
Zamów abonament