Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Monteskiusz wszystko wyjaśnił

05 grudnia 2017 | Rzecz o prawie | Joanna Parafianowicz

Dobra zmiana, która zaważy.

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego w tym roku przez jeden z dzienników, ponad 50 proc. badanych ma złe zdanie o funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości, a za reformą sądów jest aż 72 proc. Inne źródło, powołując się na Instytut Badań Pollster, podaje, że na pytanie: „Czy trzeba zreformować sądy w Polsce", aż 63 proc. ankietowanych odpowiedziało „tak", podczas gdy przeciwnych było 17 proc. Sondaż CBOS wskazuje tymczasem, że 51 proc. negatywnie ocenia ogólne funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, a 36 proc. pozytywnie.

Wyniki, choć co do istoty zbliżone, różnią się zauważalnie, prawdopodobnie nie tylko ze względu na będący nieodłącznym elementem badań sondażowych błąd statystyczny. Jeśli pochylić się nad podmiotami: zlecającym sondaż, przeprowadzającym go lub publikującym te lub inne wyniki, można...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10920

Wydanie: 10920

Spis treści
Zamów abonament